Studenci trzeciego roku kierunków Socjotechnika i Social Sciences odwiedzili oczyszczalnię ścieków Pomorzany. W obiekcie zainstalowane są unikalne urządzenia do pozyskiwania odnawialnej energii z biogazu, który powstaje w procesie  oczyszczania ścieków komunalnych. Wykład w ramach przedmiotu „Energetyka a społeczeństwo” poprowadził rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji pan Tomasz Makowski. Studenci poznali nie tylko sposoby oszczędzania i produkcji energii w zakładzie, ale też przekonali się na własne oczy (i nosy), że z Pomorzan do Odry trafia czystsza woda, niż płynie w rzece. Zwiedzanie oczyszczalni to kolejne zajęcia w terenie dla obu kierunków. W tym semestrze studenci i studentki wzięli udział także w warsztatach w Szczecińskiej Energetyce Cieplnej (SEC).

Zdjęcia. Piotr Biniek