Nakładem wydawnictwa Brill ukazał się właśnie tom „Maritime Professions. Issues and Perspectives”, przygotowany pod redakcją prof. Agnieszki Kołodziej-Durnaś (Instytut Socjologii US), Franka Sowy (Nuremberg Institute of Technology) oraz Marie C. Grasmeier (University of Göttingen).

W skali globalnej w zawodach morskich pracują dziesiątki milionów ludzi, a jednocześnie to środowisko pracy nie jest wystarczająco eksplorowane przez badaczy. W drugim tomie serii International Studies of Maritime Sociology autorzy podejmują zadanie przybliżenia problemów, przemian i potencjałów społecznych związanych z tym sektorem gospodarki.

Książka jest podzielona na trzy części – pierwsza z nich poświęcona jest aspektom makrosocjologicznym i organizacyjnym, druga – kwestiom genderowym w zawodach morskich, a trzecia – zjawiskom mikrosocjologicznym i psychologicznym. Wśród autorów są badacze ze Szwecji, Niemiec, Polski, Chorwacji, Kanady, Meksyku, Chin i RPA.

Link do strony wydawnictwa: >>>